Dołącz

10 września 2016

Ahoj!

Czworo naszych Wolontariuszy uczestniczyło w tygodniowym obozie szkoleniowo-żeglarskim zorganizowanym przez Szkołę Żeglarstwa Szekla.

Obóz odbył się w dniach 23-29 sierpnia i był formą podziękowania dla osób działających na zasadach wolontariatu, za ich pracę, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Wśród trzydziestu trzech uczestników tego obozu, było również czworo naszych Wolontariuszy – Katarzyna Proszkowiec, Aleksandra Gbyl, Mateusz Irzyk i Przemysław Przeradzki.

Nasza „Zielona” załoga przez tydzień pływała po Mazurach na „Admirale Pierożku” pod opieką doświadczonego sternika pana Tadeusza Koteli. Był to wyjątkowo intensywny czas. Mazurską przygodę tak wspomina Kasia: Wstawaliśmy wcześnie rano i rozpoczynaliśmy dzień od śniadania. Potem uczestniczyliśmy z wykładach przygotowujących do egzaminu na patent żeglarski, a zdobytą wiedzę wykorzystywaliśmy w praktyce. Pobyt na jachcie wiąże się  z obowiązkami i pracą, dlatego codziennie szorowaliśmy naszego „Admirała Pierożka” i przygotowywaliśmy posiłki. Żeglowaliśmy, uczestniczyliśmy w różnych warsztatach, pływaliśmy w jeziorach, a wieczorem cumowaliśmy w różnych portach. Dzień kończyliśmy zazwyczaj przy ognisku, śpiewając szanty. Poznaliśmy ciekawych ludzi i przeżyliśmy wspaniały czas, za który serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Szkole Żeglarstwa Szekla za tę inicjatywę i zaproszenie naszych Wolontariuszy!